Wesprzyj swój rozwój zawodowy – kilka sugestii ekspertów

Namówiliśmy doświadczonego coacha z uznanego i znanego serwisu rekrutacyjnego szukampracy.pl do napisania felietonu dot. przyspieszenia własnej kariery w czasie zmiany pracy. Tu poznasz opinie naszego gościa.
Jednym z kluczowych czynników skutecznego starania się o pracę jest oczywiście odpowiednie zareklamowanie się. Mowa w tym miejscu nie jedynie o rozmowie kwalifikacyjnej, ale o momencie trochę wcześniejszym. Aby przecież udało się dotrzeć do momentu rozmowy kwalifikacyjnej, wymagane pisma rekrutacyjne muszą trafić do rekrutera. Dlatego też niezmiernie istotny jest fakt, aby nasz życiorys zawodowy oraz nasze podanie o zatrudnienie były skonstruowane zgodnie z obowiązującymi regułami. Dodatkowo naturalnie warto potencjalnego pracodawcę jakimś motywem zafrapować, a w pewnych przypadkach także zafascynować. W pierwszej kolejności wypada jednak sprawić, aby podanie o pracę oraz curriculum vitae miały stosowną formę. Ma to swoją wagę w nawiązaniu do tego pierwszego, gdyż łatwo zauważyć, że bez liku kandydatów ma znaczący kłopot ze wskazanym pismem. Błędy można znaleźć tak w niewłaściwie przedstawionej treści, jak też w niewłaściwym formacie całości. Wypada więc tu dodać, że właściwie napisany list tego typu jest zbudowany z określonych segmentów, które są w pewnej mierze obowiązkowe. Wyróżnimy więc:

 • dane personalne,
 • miejscowość i data,
 • nazwa pracodawcy,
 • zwrot kurtuazyjny,
 • instrodukcja,
 • część właściwa,
 • zamknięcie,
 • kończący zwrot kurtuazyjny.

  Z czterema pierwszymi znaczącego problemu zasadniczo nie będzie, lecz wypada wyszczególnić, jakie treści powinny być uwzględnione w introdukcji, rozwinięciu oraz w podsumowaniu. W introdukcji z reguły uwzględnia się tego rodzaju niezbędniki, jak zwięzła prezentacja osoby, źródło, z jakiego dowiedzieliśmy się o tej posadzie oraz adnotacja dotycząca tego, na jakie stanowisko pracy chcemy się dostać. Rozwinięcie to pole przeznaczone na uargumentowanie własnych zabiegów, by objąć pracę. Wypada zatem nadmienić o powodach, dla jakich właśnie nas spółka powinna zatrudnić, a nie kogoś innego. Czyli jest to część przeznaczona na szczycenie się posiadanymi umiejętnościami. I w końcu zamknięcie. Tutaj należy wyrazić swoją gotowość do przyjęcia danej pracy, wyrazić chęć odbycia wizyty w siedzibie zakładu na rozmowie kwalifikacyjnej. Omawiany list powinien być napisany zwięźle i merytorycznie.

  Autor: Portal szukampracy.pl

 • Możesz również polubić